Pratik Bilgiler

Menteşe Arızaları
Evlerimizde kullandığımız açılır menteşeli kabinlerimiz zaman içerisinde kabin yüzeylerinde ve bağlantı parçaları üzerinde biriken; sabun artıkları, kireç lekeleri, uygulanan yanlış temizlik yöntemleri, vücut kirleri, vs etkenlerden dolayı duş kabin menteşelerinde ve bağlantı parçalarında deformasyon oluşmaktadır… Kullanmış olduğunuz duş kabininizin bu ve buna benzer problemleri var ise nano teknoloji ürünü olan ilaçlama sistemi ile ile kesin çözüm oluşturulabilir. Bu ilaçlama sistemi kabininizin 2 yıl boyunca su, kireç vs. Lekeleri tutmasını önler. Bakım esnasında mevcut malzemelerin bakımı ve temizliği de yapılarak asgari malzeme değişimi yapılmaya çalışılmaktadır. Malzeme değişimi gerekiyor ise kullanacağımız yedek parçalar yenileri ile değişecektir
Rulman Arızaları
Evlerimizde kullanmakta olduğumuz duş kabinler zaman içerisinde ve duş esnasında ortaya çıkan; kireç, sabun artıkları ve vücut kirleri gibi. Kullanmakta olduğunuz duş kabininizin bu ve buna benzer problemleri var ise çözümü Alfalüks te mevcuttur. Bakım esnasında mevcut malzemelerin bakımı ve temizliği yapılarak asgari malzeme değişimi yapılmaya çalışılmaktadır. Malzeme değişimi gerekiyor ise kullanacağımız yedek parçalar değişecektir.
Su Sızıntı Arızaları
evlerimizde kullandığımız küvet, duş teknesi ve diğer akrilik sistemlerindeki su sızıntı arızaları çeşitli sebeplerle oluşmaktadır. Bunlar sırasıyla; montaj hatası veya kullanım hatası olabilir. Montaj hatasından kaynaklı su sızıntı arızaları montajdan hemen sonra kendini belli eder ve montaj ekibinden istenen servis talebi ile aksaklıklar giderilebilir. Kullanımla ilgili yapılan hatalar ise kullanıcının temizlikte kullandığı aşındırıcı temizlik ürünleridir. Bu ürünler duş kabinin etrafındaki izolasyonu sağlayan silikonu aşındırarak su sızıntı probleminin başlamasına sebep olmaktadır...
Kabin Temizliği
-yeni çıkan nano teknoloji ilaçlarımızla kabininizde oluşan su ve kireç lekelerine kesin çözüm bulundu. Bu işlemden sonra 2 yıl boyunca leke ve sus tutmayan sistemimizle hizmetinizdeyiz.

- duşakabin temizliği için kullanabileceğimiz pek çok temizlik ürünü mevcut. Çeşitli kireç sökücüler, banyo yüzeyleri için üretilmiş özel krem ve sıvılar işimizi görecektir.

  • Cam ile çerçevenin bağlantı yerlerinde oluşan kirleri ince uçlu bir fırça veya temizlik için kullanabileceğimiz bir diş fırçasıyla giderebiliriz
  • Doğal temizlik malzemeleri kullanmak isteyenlere önerimiz ise sirke. Evde pek çok yüzeyde kullanabildiğimiz sirke, bu bölgeler için de uygundur.
  • Saf sirke (beyaz sirke) ve karbonat karışımı da işe yarayan bir yöntemdir.
  • Her ne malzeme kullanırsak kullanalım, bunlar sağlığımız için zararsız da olsa, uygulandıkları bölgeden iyice temizlenmelidir. Kalıntılar temizlediğimiz bölgeler zarar verebilir.
  • Duşakabin camı temizliğindeki doğal yöntemimiz ise saf sirke-karbonat karışımıyla gerçekleşiyor. Bir kabın içinde macun kıvamında olacak şekilde karbonat ve saf sirkeyi karıştırıyoruz. Bu karışımı sünger yardımıyla cama sürüyoruz. Yüzey üzerinde bir tabaka halinde karışımı bırakıyor 15-20 dakika bekliyoruz. Ardından yine sünger ve su yardımıyla karışımı biraz ovarak temizliyoruz.
  • Duşakabin camının uzun süreli güzel görünümünü sağlamada birçoğumuzun bilmediği yağmur kaydırıcı spreyler çok işe yarar. Genelde araba camları için kullanılan bu spreyler duşakabin camlarında çok iyi sonuçlar verir. Büyük marketlerde ve araba malzemeleri satan mağazalarda bulabileceğimiz bu spreyleri duşakabin camına uygularken, camın mutlaka kuru olmasına dikkat etmeliyiz. Sirke-karbonat karışımıyla yapılan temizliğin ardından iyice kuruladığımız cama bu ürünü sıkıp, mikrofiber bez veya kâğıt havlu ile iyice yedirerek silmektir.
  • Her şeyden önce yapmamız gereken en önemli şey, duşakabin temizliğini sık sık yinelemek. Böylece kir birikmesine engel olabiliriz.
  • Banyodan çıkarken duşakabin camının üzerinde biriken suyu birkaç dakikamızı ayırarak çek pas ile silersek uzun süreli temizlik sağlayabiliriz..
Garanti Şartları
1-Garanti süresi duşakabin in teslim tarihi ile başlar ve 2 (iki) yıldır.

2- Duşakabin garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir.

3- garanti süresi içerisinde kabinin profillerindeki problemler giderilir

4 – cam ve polistren kabinlerde teslim edildikten sonra kırılan camların değişimleri için ücret alınmaktadır. çünkü camların nasıl kırıldığı bizim tarafımızdan bilinemez. Kullanımla alakalı olduğu düşünülür.

5- Polistren ve temper camlar garantiye dahil değildir..